Slovensko pre výskumníkov

Vitajte na portáli EURAXESS Slovensko

 

Poskytujeme bezplatné informácie a poradenstvo výskumníkom, ktorí uvažujú o výskumnom pobyte v zahraničí, aj organizáciám, ktoré majú záujem prijať na svoje pracovisko výskumníkov - prostredníctvom tohto portálu aj pomocou národných servisných centier EURAXESS.

Slovenská verzia portálu je určená: slovenským výskumníkom, ktorí uvažujú o výskume v zahraničí aj slovenským organizáciám a inštitúciám, ktoré sa zaoberajú výskumom a vysielajú a prijímajú výskumných pracovníkov.

Anglická verzia portálu je určená: zahraničným výskumníkom, ktorí uvažujú o pôsobení na Slovensku (vrátane napr. výskumníkov z Česka) aj slovenským organizáciám a inštitúciám, ktoré sa zaoberajú výskumom a prijímajú výskumných pracovníkov zo zahraničia.

 

 

Aktuálne

Pozývame

Podujatia EURAXESS Slovensko

Rozhodli ste sa na svojej inštitúcii implementovať zásady Európskej Charty pre výskumných pracovníkov a Kódexu správania pre nábor výskumných pracovníkov? Príďte sa poradiť o praktických otázkach a nejasnostiach s hodnotiteľkami Európskej komisie.

Doktorandov a mladých vedcov pozývame na workshop zameraný na financovanie výskumnej mobility a rozvoj kariéry vo vede.. 

Viac informácií o podujatiach nájdete v pravej časti tohto menu a v sekcii Aktuality.

Pozývame Vás na workshop, ktorého cieľom je nie len informovať o zásadách obsiahnutých v Európskej Charte pre výskumných pracovníkov a Kódexe správania pre nábor výskumných pracovníkov, ale tiež poskytnúť príležitosť na diskusiu o praktických aspektoch tejto implementácie s dvomi zahraničnými expertkami.

Viac info o workshope

Workshop je určený pre doktorandov a mladých výskumníkov, ktorí nemajú veľa skúsenosti s výskumnou mobilitou, ale chceli by to zmeniť. Predstavíme Vám rôzne schémy a programy, prostredníctvom ktorých môžete získať financovanie pre svoj výskumný pobyt v zahraničí a ponúkneme praktické rady a tipy, ako zostaviť kvalitnú žiadosť

Viac info o workshope

36

slovenských organizácií v databáze

Aktuálne pozície na slovenských inštitúciách

Naštartujte a rozvíjajte svoju výskumnú kariéru na niektorom z výskumných pracovísk na Slovensku. 36 inštitúcií je už zaregistrovaných v našej databáze a možno je medzi nimi pracovisko čakajúce práve na vás.

Zobraz ponuky

 

veda

vo svete

Pozície vo výskume vo svete

Databáza pracovných ponúk v Európe i mimo nej je každodenne aktualizovaná.

Zobraz ponuky

 

5

slovenských centier

SAIA, n. o.

Potrebujete pomôcť, či poradiť? Obráťte sa na nás. SAIA, n. o., (Slovenská akademická informačná agentúra) je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 1990 svojimi programami a službami posilňuje občianskuspoločnosť a napomáha internacionalizácii vzdelávania a vedy na Slovensku. Súčasťou európskej siete EURAXESS pre výskumných pracovníkov sme od roku 2004.

SERVISNÉ CENTRÁ

 

FAQ

Dokumenty a Často kladené otázky

Prelistujte si naše publikácie a prezentácie zo seminárov. Nájdite odpovede na svoje otázky

Dokumenty FAQ