EURAXESS Slovensko (SAIA, n. o.), Technická univerzita vo Zvolene a Slovenská lesnícka a drevárska knižnica vo Zvolene Vás pozývajú na workshop pre doktorandov a mladých výskumných pracovníkov

 

S výskumom do sveta 

Workshop je určený najmä tým, ktorí zatiaľ nemajú veľa skúsenosti s medzinárodnou výskumnou mobilitou, ale chceli by to zmeniť. Predstavíme vám rôzne schémy, programy a nástroje, prostredníctvom ktorých môžete získať financovanie pre svoj výskumný pobyt v zahraničí a ponúkneme praktické rady a tipy ako zostaviť žiadosť, s ktorou v týchto programoch uspejete. Dozviete sa aj, kde hľadať pomoc s praktickými otázkami pri pobyte v zahraničí. 

Kedy: 2. októbra 2019

Kde:  Slovenská lesnícka a drevárska knižnica pri Technickej univerzite vo Zvolene

 

Program

12.30 - 13:00 Registrácia


13:00 - 13:30  SAIA a EURAXESS pre výskumníkov 

Predstavíme národné a európske programy, ktoré môžete využiť na financovanie výskumnej mobility v zahraničí. Dozviete sa aj, aké služby ponúka pre rozvoj mobility a kariéry vo výskume iniciatíva EURAXESS Slovensko

Antónia Jurečková, EURAXESS Slovensko, SAIA, n. o. - Regionálne pracovisko Banská Bystrica


13:30 - 14:15 Ako pripraviť žiadosť o štipendium

V rámci prakticky zameraného workshopu sa dozviete viac o tom, ako pripraviť kvalitnú žiadosť o štipendium. Získate cenné rady, akým chybám sa vyvarovať a tipy na vypracovanie príloh k žiadosti ako je motivácia, odborný program a odporúčania.


14.15 - 15.00 Moja skúsenosť s mobilitou (diskusia)

O svoju skúsenosť s výskumnou mobilitou, aj o to akú úlohu zohrala v ich profesionálnom rozvoji sa podelia skúsední výskumníci a výskumničky z TU vo Zvolene.

Vladimíra Dekanová, Fakulta ekológie a environmentalistiky
Michal Bošeľa, Lesnícka fakulta
Marek Ľupták, Ústav cudzích jazykov
Marek Fabrika, Lesnícka fakulta

Registrácia