EURAXESS Slovensko (SAIA, n. o.) a Centrum rozvoja doktorandov EF UMB v Banskej Bystrici Vás pozývajú na workshop pre doktorandov a mladých výskumných pracovníkov

 

S výskumom do sveta 

Workshop je určený najmä tým, ktorí zatiaľ nemajú veľa skúsenosti s medzinárodnou výskumnou mobilitou, ale chceli by to zmeniť. Predstavíme vám rôzne schémy, programy a nástroje, prostredníctvom ktorých môžete získať financovanie pre svoj výskumný pobyt v zahraničí a ponúkneme praktické rady a tipy ako zostaviť žiadosť, s ktorou v týchto programoch uspejete. Dozviete sa aj, kde hľadať pomoc s praktickými otázkami pri pobyte v zahraničí. 

Kedy: 10. októbra 2019

Kde: Centrum rozvoja doktorandov, Tajovského 10, 975 90 Banská Bystrica

 

Program

12.30 - 13:00 Registrácia


13:00 - 13:30  SAIA a EURAXESS pre výskumníkov 

Predstavíme národné a európske programy, ktoré môžete využiť na financovanie výskumnej mobility v zahraničí. Dozviete sa aj aké služby ponúka pre rozvoj mobility a kariéry vo výskume iniciatíva EURAXESS Slovensko

Antónia Jurečková, EURAXESS Slovensko, SAIA, n. o. - Regionálne pracovisko Banská Bystrica


13.30 - 13.45 Moja skúsenosť s mobilitou 

O svoju skúsenosť s výskumnou mobilitou aj jej významom pre profesionálny rozvoj vo výskume sa podelí Nikoleta Muthová z Ekonomickéj fakulty UMB.


13:45 - 14:30 Ako pripraviť žiadosť o štipendium

V rámci prakticky zameraného workshopu sa dozviete viac o tom, ako pripraviť kvalitnú žiadosť o štipendium. Získate cenné rady, akým chybám sa vyvarovať a tipy na vypracovanie príloh k žiadosti ako je motivácia, odborný program a odporúčania.

 

Registrácia