Aktuality

Workshop pre doktorandov a mladých výskumníkov na SAV v Bratislave

17. októbra 2019 sa uskutoční workshop pre doktorandov a začínajúcich výskumníkov pôsobiacich na Slovenskej akadémii vied.
Viac informácií

EURAXESS UniverCITY tour jeseň 2019: Spoznávajte s nami univerzitné mestá Slovenska a stretnite ďalších zahraničných výskumníkov

Ste zahraničný doktorand, výskumník či vysokoškolský učiteľ? Prijmite naše pozvanie a zúčastnite sa neformálnych stretnutí. Spoznajte kúsok Slovenska a stretnite ďalších zahraničných výskumníkov pôsobiacich na Slovensku.
Viac informácií

S výskumom do sveta: séria workshopov pre doktorandov a mladých výskumníkov

Aj túto jeseň pripravil EURAXESS Slovensko v spolupráci so slovenskými vysokými školami a výskumnými inštitúciami sériu workshopov pre doktorandov a začínajúcich výskumníkov, ktorí hľadajú príležitosti pre svoj profesionálny rozvoj a chceli by svoju kariéru obohatiť o medzinárodný rozmer.
Viac informácií

S vyskumom do sveta Zilina

EURAXESS Slovensko (SAIA, n. o.), a Žilinská univerzita v Žiline Vás pozývajú na workshop pre doktorandov a mladých výskumných pracovníkov, ktorý sa uskutoční 16. októbra 2019 v Univerzitnej knižnici Žilinskej univerzity v Žiline.
Viac informácií

Nový online objednávací systém na návštevu oddelenia cudzineckej polície

možnosť individuálneho aj skupinového objednania sa na OCP
Viac informácií

Zmeny v zákone o pobyte cudzincov pre študentov a výskumníkov

V máji 2018 vstúpi do platnosti novela zákona o pobyte cudzincov, ktorá prinesie niekoľko zmien v podmienkach legálneho pobytu cudzincov z tretích krajín na Slovensku. Zmeny sa budú týkať niekoľkých cieľových skupín, medzi ktorými sú aj študenti a výskumníci.
Viac informácií

Aktualizovaná publikácia o Programe Akcie Marie Skłodowska-Curie v češtine

Technologické centrum Akadémie vied ČR pripravilo prehľadného sprievodcu Akciami Marie Skłodowska-Curie
Viac informácií

Publikácia o pravidlách financovania projektov Rámcového programu Horizont 2020

Technologické centrum Akadémie vied ČR pripravilo prehľadného sprievodcu finančnými pravidlami účasti v programe Horizont2020 v češtine
Viac informácií

O excelentnosti ľudských zdrojov vo výskume v najnovšom čísle Haló TU

Prečítajte si článok našej košickej kolegyne o potrebe vytvárania atraktívneho pracovného prostredia pre výskumných pracovníkov a aplikácii princípov Európskej Charty a Kódexu na výskumných inštitúciách v najnovšom vydaní časopisu Haló TU.
Viac informácií

Archív

Archív aktualít
Viac informácií