Aktuality

Výzva na podávanie žiadostí na riešenie slovensko-čínskych projektov výskumu a vývoja

Agentúra na podporu výskumu a vývoja vyhlásila výzvu na podávanie žiadostí na riešenie spoločných projektov výskumu a vývoja podporujúcich spoluprácu medzi organizáciami v Slovenskej republike a v Čínskej ľudovej republike
Viac informácií

Sprievodca mobilitou a prijímaním výskumných pracovníkov - nové vydanie publikácie

Aktualizované a doplnené vydanie publikácie Sprievodca mobilitou a prijímaním výskumných pracovníkov pre výskumníkov zaujímajúcich sa o výskumné pobyty v zahraničí
Viac informácií

Marie Skłodowska-Curie RISE výzva 2018 otvorená

V rámci programu Horizont 2020 bola otvorená výzva na podávanie projektov v kategórií RISE (Research and Innovation Staff Exchange)
Viac informácií

Ak chceš robiť svetovú vedu, musíš ísť aj do sveta!

Workshop je určený pre doktorandov a mladých výskumníkov, ktorí nemajú veľa skúsenosti s výskumnou mobilitou, ale chceli by to zmeniť. Predstavíme Vám rôzne schémy a programy, prostredníctvom ktorých môžete získať financovanie pre svoj výskumný pobyt v zahraničí a ponúkneme praktické rady a tipy, ako zostaviť kvalitnú žiadosť.
Viac informácií

Implementácia Stratégie ľudských zdrojov pre výskumných pracovníkov na slovenských výskumných inštitúciách

Cieľom workshopu je informovať zástupcov výskumných organizácií o zásadách Európskej Charty pre výskumných pracovníkov a Kódexu správania pre nábor výskumných pracovníkov, ako aj o ich implementácii prostredníctvom Stratégie ľudských zdrojov pre výskumných pracovníkov (HRS4R).
Viac informácií

O excelentnosti ľudských zdrojov vo výskume v najnovšom čísle Haló TU

Prečítajte si článok našej košickej kolegyne o potrebe vytvárania atraktívneho pracovného prostredia pre výskumných pracovníkov a aplikácii princípov Európskej Charty a Kódexu na výskumných inštitúciách v najnovšom vydaní časopisu Haló TU.
Viac informácií

Praktické aspekty prijímania zahraničných výskumníkov

Cieľom seminárov pre profesionálov, ktorí sa zaujímajú o prijatie zahraničných vedcov na svoje pracoviská, je oboznámenie sa s administratívnymi povinnosťami sprevádajúcimi prijímanie cudzincov na výskumné pobyty a pozície. Budú tiež priestorom na výmenu skúseností medzi účastníkmi z rôznych organizácií.
Viac informácií

Ako naštartovať aktivity na podporu kariérneho rozvoja výskumníkov

Cieľom workshopu je predstaviť účastníkom praktické nástroje, ktoré im pomôžu pri rozvoji a poskytovaní aktivít zameraných na podporu profesionálneho rozvoja doktorandov a mladých výskumných pracovníkov a ponúknuť im priestor pre vzájomnú diskusiu a výmennú skúsenosti v tejto oblasti.
Viac informácií

Archív

Archív aktualít
Viac informácií